Menu Zamknij

Czym się różni pogoda od klimatu? Zajęcia na MChE

Widok na monitor z obrazem łączących się uczestników

Uczniowie 10 szkół ponadpodstawowych m.in. z Grybowa, Krakowa, Miechowa, Kęt, Myślenic, Chrzanowa i Gorlic wzięli udział w zajęciach poświęconych zmianom klimatu. Spotkanie on-line zostało przeprowadzone za pośrednictwem Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Lekcję poprowadziła Joanna Mieszkowicz, edukatorka ekologiczna i aktywistka z fundacji Aeris Futuro. Młodzi ludzie dowiedzieli się m.in. czym się różni klimat od pogody, co to jest zmiana klimatu i jakie jej symptomy obserwujemy na co dzień wokół siebie. Poznali także sposoby na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych.

Zajęcie odbyły się w ramach Małopolskiego Zielonego Tygodnia, organizowanego w tym roku pod hasłem „Ostatni dzwonek dla klimatu”.

Zadanie realizowane w ramach działania C5 projektu LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobne wpisy