Menu Zamknij

Klastry energetyczne w świetle prawa – drugi wykład ekspercki

II wykład ekspercki_1

W dniu 13 października br. odbył się drugi z cyklu wykładów eksperckich w zakresie prawnych aspektów dotyczących klastrów energii. W spotkaniu udział wzięło około 110-ciu przedstawicieli jednostek samorządowych naszego województwa. Celem organizowanych wykładów jest szerzenie wiedzy w zakresie społeczności energetycznych oraz zwiększenie możliwości rozwoju energetyki rozproszonej w Województwie Małopolskim.

W trakcie webinarium poruszone zostały następujące zagadnienia:

  • Zasady tworzenia klastrów energii.
  • Umowa klastrowa.
  • Wewnętrzna organizacja klastrów energii.
  • Działalność operacyjna klastrów energii.
  • Systemy wsparcia dla klastrów energii oraz sposób prowadzenia rozliczeń.
  • Udział jednostek samorządu terytorialnego w klastrach energii.
  • Projektowane zmiany w przepisach prawa dotyczących klastrów energii

Powyższe aspekty dotyczące klastrów energetycznych zostały zaprezentowane przez ekspertów z kancelarii prawniczej Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy Sp.k., w tym: Pan Jan Sakławskiradca prawny i wspólnik w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy Sp.k. , Pani Radca Prawny Karolina Wcisło-Karczewska oraz Pani Aplikant Radcowski Ewa Biniewicz.

Nagranie z spotkania zostało umieszczone na naszym kanale YouTube:

Prezentacja – II Wykład Ekspercki

Ostatni – trzeci – z cyklu wykładów eksperckich odbędzie się 20 października 2021r. o godzinie 11:30. Celem wykładu będzie porównanie klastrów energii i spółdzielni energetycznych jako występujące porozumienia w zakresie współpracy energetycznej.

Celem wzbogacenia dyskusji podejmowanej w trakcie wykładu pragniemy udostępnić Państwu formularz, za pomocą którego możecie Państwo zadawać pytania dla prelegentów. Odpowiedzi na pytania zostaną udzielone w trakcie części dyskusyjnej najbliższego spotkania.

Osoby, które pragną wziąć udział w trzecim wykładzie eksperckim proszone są o rejestrację:

Cykl wykładów eksperckich poświęconych prawnym aspektom w zakresie klastrów energii i spółdzielni energetycznych jest organizowany w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

Podobne wpisy