Menu Zamknij

Małopolskie Wyzwanie „Tydzień dla klimatu” – edycja jesienna. Dzień 3

Infografika: osoby jeżdżą na rowerach, hulajnogach

Nie ma nic przyjemniejszego, niż jesienne słońce. Wykorzystajcie je w najbliższych dniach, aby pójść do pracy pieszo albo pojechać rowerem. Badania dowodzą, że rezygnując z korzystania z samochodu tylko przez JEDEN dzień w tygodniu, w ciągu roku zaoszczędzimy prawie 2 mln ton emisji CO2!

Ograniczenie używania samochodu to kolejny punkt naszego Małopolskiego Wyzwania „Tydzień dla klimatu” na jesień. A jeśli spacer, rower lub hulajnoga nie wchodzą w grę:

  • Wybieraj transport publiczny, jeśli to możliwe tramwaj lub pociąg.
  • Nie dojeżdżaj samochodem w pojedynkę – umów się na wspólne dojazdy np. z kolegami z pracy, sąsiadami.
  • Dowozisz/odbierasz dziecko ze szkoły lub zajęć pozalekcyjnych? Umów się na „dyżury” z innymi rodzicami, zaoszczędzicie nie tylko na emisji CO2, ale także na czasie.
  • Jeśli wybierasz się w dalszą podróż, sprawdź w mediach społecznościowych lub zapytaj znajomych czy nie jadą w tym samym kierunku. „Carpooling” jest trendy i przyjazny dla klimatu!

Przyłączcie się do naszego wyzwania na FacebookuInstagramie lub Twitterze.

Artykuł powstał w ramach projektu LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Podobne wpisy