Menu Zamknij

Projekty LIFE przyciągają nowych adeptów

Pięć osób prezentuje dyplom

Za nami udział w Dniu Informacyjnym LIFE, zorganizowanym w ramach 15 lat Projektu LIFE przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy beneficjentami programu LIFE.

Konferencję otworzył Sławomir Mazurek – Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który podsumował 15 lat LIFE w Polsce.

Siłą naszych spotkań informacyjnych jest to, że możemy się zobaczyć, porozmawiać i wymienić informacje. Widzimy, jak ten program jest potrzebny. W ciągu tych 15 lat w Polsce mamy 114 projektów, które pozyskały dofinansowanie na ochronę środowiska i klimatu.

– powiedział Sławomir Mazurek.

Beneficjenci programu zostali również docenieni przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Cieszymy się, że przybywa projektów LIFE składanych przez polskich wnioskodawców. W perspektywie 2021 – 2027 obserwujemy wzrost liczby i znaczenia polskich projektów LIFE

podkreśliła Joanna Książek-Wieder, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich MKiŚ.

Pierwszą część spotkania zakończyło wystąpienie Pani Mai Mikosińskiej – Dyrektor Departamentu LIFE Środowisko Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska CINEA (Komisja Europejska). Przypomniała ona warunki naboru, który zostanie uruchomiony w kwietniu 2024 r.

W drugiej części 13 podmiotów otrzymało podziękowania za dotychczasową realizację LIFE. Województwo Małopolskie za realizacje 2 projektów LIFE otrzymało nagrodę w kategorii: Samorząd, który najefektywniej wykorzystuje środki programu LIFE. Nagrodę odebrał Tomasz Pietrusiak – Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska UMWM.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Relacja z wydarzenia pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=s_5SBUtbxbE.

Podobne wpisy