Menu Zamknij

Małopolskie wyzwanie 2022: Tydzień dla klimatu! Dzień 7. Porozmawiaj o klimacie!

Infografika do tematu rozmowy o klimacie

Rozmawiaj o problemie zmian klimatu z rodziną i znajomymi. Oglądajcie wspólnie filmy na ten temat, poczytajcie artykuły w portalach internetowych. A może udostępnisz któryś z postów EkoMałopolska dla klimatu na Facebooku lub Instagramie?

Podczas rozmów na temat np. globalnego ocieplenia podkreślaj, że zmiany klimatu nie dotyczą odległych zakątków Ziemi – są odpowiedzialne za bezśnieżne zimy, suche i upalne lata oraz nieoczekiwanie powodzie w najbliższej okolicy. Podstawą w ich zapobieganiu jest edukacja, uczulenie na problemy i zachęta do konkretnych, choćby drobnych działań. Liczy się każdy człowiek. Razem stworzymy dobry klimat!

Mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. A kilka? Jednorazowe podjęcie działań nie spowoduje znaczących zmian. Jednak jeśli chociaż niektóre z tych kroków będziesz podejmować systematycznie, jeśli zdecyduje się na nie coraz więcej osób – z pewnością zmiany te będą zauważalne.  Opowiedz swojej rodzinie, znajomym i kolegom z pracy o tym, co każdy z nas, każdego dnia, może zrobić dla klimatu. Zachęć ich do zmiany, bo #przyszłosc_w_naszych_rekach.

Zaglądaj także na profil EkoMałopolska dla klimatu na Facebooku, Instagramie lub Linked.In. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji i praktycznych wskazówek.

Zadanie realizowane w ramach działania C5 projektu LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobne wpisy