Przeciwdziałanie zmianie klimatu i jej skutkom wymaga skoordynowanych, długoterminowych działań na wszystkich szczeblach administracji państwowej i samorządowej, a także współpracy z kluczowymi sektorami gospodarczymi i…
Województwo Małopolskiego przyjmując w 2020 roku Regionalny Planu Działań dla Klimatu i Energii zobowiązało się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii…
Od ostatnich badań, dotyczących społecznej percepcji zmiany klimatu w Małopolsce, minęły zaledwie trzy lata. Jednak biorąc pod uwagę skalę oraz liczbę wydarzeń, które determinowały i…
Co zrobić, aby budynek szkoły był przyjazny dla klimatu, a jednocześnie tańszy w eksploatacji? Gdzie uzyskać dotację do takich inwestycji? Jak czynnie zachęcać uczniów do…
Osiedla mieszkaniowe neutralne dla klimatu za dwie-trzy dekady mają stać się codziennością europejskich miast. Jak wprowadzać ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania w istniejących budynkach wielorodzinnych? Do…
Budynki odpowiadają za 38% emisji gazów cieplarnianych pochodzących z działalności człowieka. Nic więc dziwnego, że posiadanie własnego domu to ogromne pole do popisu na rzecz…
Rolnicy należą do grup społecznych najbardziej narażonych na skutki zmiany klimatu. Fale upałów, susze, intensywne opady, gwałtowne wiatry wpływają nie tylko na komfort ich życia,…
Czy można prowadzić własną firmę bez szkody dla klimatu i środowiska? Przedsiębiorcy stają przed trudnym, jednak realnym, a nawet przynoszącym zyski wyzwaniem. W jego wykonaniu…
Jakie zadania własne gminy są ściśle związane z ochroną klimatu? Co to są „zielone zamówienia publiczne”? Jaki procent energii elektrycznej wykorzystywanej w budynkach użyteczności publicznej…
Budynki odpowiadają za ok. 38% emisji gazów cieplarnianych pochodzących z działalności człowieka. Właśnie dlatego to, jak ogrzewamy/chłodzimy dom oraz skąd czerpiemy energię ma tak duże…