Menu Zamknij

Klimat dla pokoleń – nowa kampania społeczna Województwa Małopolskiego

Kampania Klimat dla pokoleń susza

Letnie upały i zimy bez śniegu, powodzie błyskawiczne i dotkliwe nie tylko dla rolników – susze. Zmiany klimatu dzieją się na naszych oczach. Na szczęście nie jesteśmy wobec nich bezradni. Zwróceniu uwagi na zmiany klimatu i ich rolę w naszym codziennym życiu służy kampania społeczna Województwa Małopolskiego pod hasłem „Klimat dla pokoleń”, która rozpoczyna się 1 września br.

– Dlaczego troska o klimat jest taka ważna? Bo jego zmiany to fakt, a ich skutki to nie tylko odległe kataklizmy w USA, susza w Afryce oraz pożary w Australii. To bezśnieżne zimy, skutkujące brakiem wody na wiosnę. To ulewy powodujące tzw. powodzie błyskawiczne. To letnie upały i brak opadów – zmora nie tylko rolników

podkreśla Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron.

Do najbardziej widocznych skutków zmian klimatu w naszym regionie należą susze, powodzie oraz brak śniegu w zimie – i to one zostały wybrane jako motywy przewodnie akcji informacyjnej. Jej bohaterami są dziadek i wnukowie (dzieci), rozmawiający o zmianach klimatu oraz zachęcający do podjęcia działań, aby zatroszczyć się o klimat dla pokoleń. Spotkamy się z nimi m.in. in w krótkim filmie emitowanym w kinach lokalnych, komunikacji zbiorowej, Kolejach Małopolskich, internecie oraz spotach radiowych.

To ważne, by mieć świadomość, że warunki życia dla przyszłych pokoleń tworzymy nie tylko decydując się na poważne inwestycje, jak montaż OZE czy termomodernizację domu, ale także poprzez codzienne dobre nawyki. Każdy nasz wybór: to jak dużo jeździmy samochodem, gdzie robimy zakupy, ile sadzimy drzew, a ile betonujemy przestrzeni wokół nas – buduje przyszłość naszą i najbliższych pokoleń 

– mówi Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron.

Więcej o kampanii „Klimat dla pokoleń” można się dowiedzieć ze strony internetowej: klimat.ekomalopolska.pl. Zapraszamy także do śledzenia informacji w mediach społecznościowych EkoMalopolska dla Klimatu (link: www.facebook.com/EkoMalopolskadlaKlimatu)

Kampania realizowana jest w ramach projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA /LIFE19 IPC/PL/000005),  dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Podobne wpisy