Menu Zamknij

Otwarty Konkurs Ofert „EkoMałopolska” – wsparcie dla organizacji pozarządowych

Ponad 2 600 uczestników  wzięło udział w warsztatach, prelekcjach, panelach dyskusyjnych, quizach, konkursach, pokazach najlepszych filmów ekologicznych. Powstało wiele prac plastycznych oraz innowacyjnych projektów ekologiczno-biznesowych. A to tylko niektóre z efektów działań, zrealizowanych w roku 2023 w ramach Otwartego Konkursu Ofert Ekomałopolska 2023 – Priorytet Klimat.

Celem Priorytetu 3 była organizacja wydarzeń, imprez oraz warsztatów z zakresu edukacji ekologicznej związanych z tematyką przeciwdziałania i adaptacji do negatywnych skutków zmian klimatu. Do głównych celów priorytetu zaliczyć m.in. budowanie i kreowanie świadomości ekologicznej w zakresie przyczyn i skutków postępujących zmian klimatu, propagowanie działań adaptacyjnych, budowanie świadomości ekologicznej z uwzględnieniem nawyków, postaw oraz codziennych wyborów wspierających ochronę klimatu, propagowanie wiedzy na temat małej retencji, odnawialnych źródeł energii, transportu niskoemisyjnego oraz wielu innych zagadnień uwzględniających aspekt proklimatyczny.

Zgodnie z decyzją Komisji Konkursowej do realizacji wybranych zostało 5 z pośród 8 złożonych ofert:

  • Fundacja Horyzont360 – EKO-Małopolska 2023
  • Regionalny Instytut Rozwoju Edukacji – Carbon Footprint 2023
  • Stowarzyszenie Pozytywnej Aktywności -Letnie „Warsztaty z klimatem” dla dzieci
  • Fundacja Green Festival – Akademia Klimatu ekoMałopolska
  • Stowarzyszenie HOMINI ET TERRAE – Organizacja i przeprowadzanie kampanii społecznej „Złap deszcz”

Zgodnie z Regulaminem wydarzenia w ramach Priorytetu 3 zostały zrealizowane w okresie od 1 lipca 2023 do 31 października 2023.

Szczegółowy raport z realizacji Otwartego Konkursu Ofert Ekomałopolska 2023 – Priorytet 3

Podobne wpisy