Menu Zamknij

Podsumowanie – październik 2023

jesienne liście

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

W dniu 4 października w Muzeum Armii Krajowej odbyło się spotkanie dla doradców ds. klimatu i środowiska, którego celem było omówienie działań przewidzianych do realizacji w nadchodzących miesiącach.

W dniu 4 października odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Zespołu LIFE, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Instytutu ds. Energii, Klimatu i Środowiska w Wuppertalu w zakresie przygotowania małopolskich scenariuszy klimatycznych do roku 2030 i 2050.

W dniach 9–12 października  w Brukseli odbył się 21. Europejski Tydzień Regionów i Miast, największe doroczne wydarzenie poświęcone polityce regionalnej w Unii Europejskiej.

W dniach 25 i 26 października odbyło się drugie wydarzenie  w ramach Otwartego Konkursu Ofert – Akademia Klimatu EKOMAŁOPOLSKA.

W dniu 27 października Kierownik projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA przedstawił jego zadania i efekty projektu na międzynarodowej konferencji European Climate Stocktake, której gospodarzem była Komisja Europejska.

W ramach dotacji dla organizacji pozarządowych przyznanych w tegorocznej edycji Otwartego Konkursu Ofert odbyły się dwa ostatnie wydarzenia: „Akademia Klimatu” oraz Hackathon „Eco+Tech Challenge”.

Z pełnym podsumowaniem działań Projektu można zapoznać się poniżej

Dokument powstał jako realizacja działania F1 projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podsumowanie przedstawia wyłącznie poglądy autorów, a Komisja Europejska i NFOŚiGW nie ponoszą odpowiedzialności za żadne ewentualne wykorzystanie zawartych w nim informacji.

Podobne wpisy