Menu Zamknij

Małopolskie Wyzwanie „Tydzień dla klimatu”. Dzień 7: rozmawiaj o klimacie

Rodzina sadzi drzewa, w tle piknik pod drzewami

Działania na rzecz klimatu, zwłaszcza te drobne, mają sens wtedy, kiedy podejmuje się ich jak najwięcej osób. Dlatego zachęcamy – porozmawiaj dziś o klimacie ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi, rodziną. Zachęć ich do wykorzystania pomysłów z kolejnych postów naszego wyzwania:

  • wyciągnijcie rowery i hulajnogi,
  • zastanówcie się nad zużyciem i gromadzeniem wody w swoich rodzinach,
  • przemyślcie zakupy odzieżowe

Weekend to także dobry czas na ustalenie jadłospisu na cały tydzień, co z kolei pomoże robić świadome zakupy i nie marnować produktów spożywczych.

A jeśli możecie – zasadźcie swoje #drzewodlaklimatu lub włączcie się w akcje organizowane przez doradców ds. klimatu i środowiska w 21 małopolskich powiatach.

Inspiracje do rozmów na temat klimatu znajdziecie w naszych mediach społecznościowych: na FacebookuInstagramie lub Twitterze.

Zadanie realizowane w ramach działania C5 projektu LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobne wpisy