Menu Zamknij

Transformacja energetyczna ma nowych, młodych ambasadorów

Zdjęcie zbiorowe uczestników warsztatów

17 czerwca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie w ramach Akcji InTEgracja odbyło się spotkanie dla uczestników programu Ambasadorzy_ki Transformacji Energetycznej.

Prof. Paweł Bogacz z Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH przedstawił zagadnienie ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance), które powinno przekładać się na działalność firm. Idea ESG zakłada, że podmioty gospodarcze powinny troszczyć się nie tylko o swój interes ekonomiczny, ale także wpływać pozytywnie na obszary związane z ochroną środowiska naturalnego (E), odpowiedzialnością społeczną (S) i ładem korporacyjnym (G).

Prezentacja była tłem do dalszej dyskusji warsztatowej z analizy szans, barier i wyzwań związanych z obszarami efektywności energetycznej, elektromobilności, energetyki wiatrowej i słonecznej biomasy, energii geotermalnej i z odpadów. Warsztaty przeprowadziły prof. Joanna Kulczycka z AGH oraz dr Agnieszka Nowaczek z Polskiej Akademii Nauk. W ostatniej części spotkania odbył się panel dyskusyjny, dotyczący ścieżek kariery w branży energetycznej. Swoimi historiami podzielili się:

Artykuł powstał w ramach projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobne wpisy