Menu Zamknij

Gospodarka o obiegu zamkniętym okiem urzędników, przedsiębiorców, naukowców i innowatorów

Dyskusja przy stole z dokumentami

Za nami kolejne spotkanie z cyklu URZĄD – BIZNES – NAUKA – SPOŁECZEŃSTWO dla lepszego klimatu. W Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości spotkali się przedstawiciele czterech sektorów, aby wspólnie dzielić się dobrymi praktykami i rozmawiać o problemach związanych z działaniami korzystnymi dla klimatu i środowiska. Tym razem tematem przewodnim dyskusji była gospodarka o obiegu zamkniętym

Gości powitali zastępca dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Tomasz Pietrusiak oraz dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki. Wstępem do dalszej pracy była prezentacja Doroty Leśniak z Departamentu Rozwoju Regionu UMWM na temat symbiozy przemysłowej jako elementu gospodarki o obiegu zamkniętym na przykładzie realizowanego w Małopolsce projektu SYMBI.

O doświadczeniach w przechodzeniu na działalność zero waste opowiedział Bartłomiej Rak, przedsiębiorca, założyciel start-upów Socjomania, Handelek oraz Rebread.

Spotkanie zakończyły warsztaty w zakresie gospodarki cyrkularnej z uwzględnieniem następujących obszarów:

  • Zagospodarowanie przestrzeni w zgodzie ze środowiskiem
  • Zrównoważone projektowanie przestrzeni i rewitalizacja
  • Przejście z liniowego na cyrkularny model w budownictwie.

Kolejne spotkania z cyklu UBNS odbędą się w październiku i listopadzie. Na najbliższym poruszona zostanie tematyka błękitno-zielonej infrastruktury.

Artykuł powstał w ramach projektu LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Podobne wpisy