Menu Zamknij

Małopolskie Wyzwanie „Tydzień dla klimatu” – edycja jesienna. Dzień 7

Rodzina rozmawia przy stole

Nic pożądańszego, a nic trudniejszego na ziemi, jak prawdziwa rozmowa – napisał Adam Mickiewicz. Rozmawiajmy o zamianach klimatu ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi, rodziną. Wymieńmy się prostymi sposobami działań na rzecz klimatu, które znajdziecie w naszych poprzednich postach. Tylko przemnożone przez setki i tysiące odpowiedzialnych osób będą skuteczne!

A może wspólnie zdecydujecie się na bardziej ambitne działania, na przykład własną produkcję energii elektrycznej? Inwestycje w panele fotowoltaiczne do produkcji energii lub kolektory słoneczne do ogrzewania domu i wody szybko się zwracają. Pompa ciepła to wydatek, który zapewni komfort cieplny przez cały rok – w letnie upały możemy jej używać do schłodzenia pomieszczeń.

Na działania przyjazne dla klimatu i środowiska możecie pozyskaj dofinansowanie z programów dotacyjnych takich jak Mój Prąd, Moje Ciepło, Czyste Powietrze i innych. Pomocą przy wyborze posłuży np. doradca ds. klimatu w waszym powiecie.

Artykuł powstał w ramach projektu LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Podobne wpisy