Menu Zamknij

O prawnych aspektach w zakresie klastrów energii i spółdzielni energetycznych – spotkanie

Współpraca/korzyści finansowe

W związku z ogromnym zainteresowaniem z jakim spotkało się zorganizowane w dniu 6 lipca 2021r. webinarium dotyczące klastrów energii i spółdzielni energetycznych, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w cyklu wykładów eksperckich.

Organizowany cykl spotkań zostanie poświęcony szeroko rozumianej tematyce powoływania klastrów energii i spółdzielni energetycznych z szczególnym naciskiem na związane z powyższym aspekty prawne. Celem wykładów eksperckich jest minimalizacja barier i problemów, z jakimi mogą spotkać się potencjalni interesariusze do powoływania współpracy w zakresie energetyki rozproszonej. Wykłady eksperckie zostaną przeprowadzone przez kancelarią prawniczą specjalizującą się w prawie ochrony środowiska oraz prawie energetycznym.

Wykłady eksperckie w formie on-line odbędą się zgodnie z harmonogramem:

  • 6 października 2021 – godz. 11:30
    Temat wykładu: Spółdzielnia energetyczna jako podmiot gospodarczy, warunki założenia i obszar działania, organizacja wewnętrzna spółdzielni energetycznych oraz zarządzanie podmiotami, aspekty prawne
  • 13 października 2021 – godz. 11:30
    Temat wykładu: Klastry energii jako podmiot gospodarczy, warunki założenia i obszar działania, organizacja wewnętrzna klastrów energii oraz zarządzanie podmiotami, aspekty prawne
  • 20 października 2021r. – godz. 11:30
    Temat wykładu: Porównanie klastrów energii i spółdzielni energetycznych jako formuł organizacyjnych. Wady i zalety

Wykłady będą miały charakter otwarty. Osobom, które zgłoszą chęć udziału w spotkaniu przesłany zostanie link umożliwiający zdalne uczestnictwo w spotkaniach.

Dziękujemy za udział w pierwszym wykładzie eksperckim.

Cykl wykładów eksperckich poświęconych prawnym aspektom w zakresie klastrów energii i spółdzielni energetycznych zostanie zorganizowany w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

Podobne wpisy