Menu Zamknij

Rozmowy o klimacie podczas Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi

Rozgrzewka z Funduszami w Krościenku

W pięknym otoczeniu, tuż nad brzegiem Dunajca, mieliśmy okazję rozmawiać o klimacie z mieszkańcami Krościenka i turystami odwiedzającymi Pieniny. Przedstawiciele dwóch realizowanych przez województwo Małopolskie projektów LIFE: „EKOMAŁOPOLSKA dla Klimatu i Energii” oraz „MAŁOPOLSKA w zdrowej atmosferze” dołączyli do miasteczka festiwalowego, przygotowanego w ramach akcji „Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” w Krościenku.

Nasz namiot cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Z tymi ostatnimi rozmawialiśmy m.in. o dofinansowaniach możliwych do uzyskania na działania związane z ochroną klimatu i powietrza, takich jak programy „Mój Prąd”, „Moje Ciepło” i „Czyste Powietrze”. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się także temat Odnawialnych Źródeł Energii. Dzieci zapraszaliśmy natomiast do rozmów o tym, co każdy z nas może zrobić dla klimatu i ekologii w swoim życiu codziennym. Całe rodziny brały udział w ekologicznym konkursie z nagrodami.

Wiosenna trasa Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi liczy 10 przystanków w małopolskich miastach. Głównym celem spotkań jest przygotowanie przyszłych beneficjentów Funduszy Europejskich w Małopolsce do ubiegania się o unijne wsparcie dla planowanych inwestycji.

Artykuł powstał w ramach działania E2 projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobne wpisy