Menu Zamknij

Trzeci wykład ekspercki w zakresie społeczności energetycznych

wykład ekspercki

W dniu dzisiejszym odbyło się trzecie z cyklu spotkanie dotyczące prawnych aspektów towarzyszących procesowi powoływania klastrów energii lub spółdzielni energetycznych.

Wykład w całości poświęcony został porównaniu klastrów energii i spółdzielni energetycznych jako form współpracy w zakresie polityki energetycznej. Szczegółowej debacie poddano aspekty podmiotowości prawnej organizacji, przedmiotu oraz obszaru ich działania, a także omówiono zasady członkostwa w danym podmiocie i obowiązujące systemy wsparcia bądź upustów.

Celem organizowanego cyklu wykładów była minimalizacja barier i problemów, z jakimi mogą spotkać się potencjalni interesariusze do powoływania współpracy w zakresie energetyki rozproszonej. Wykłady eksperckie zostały przeprowadzone przez kancelarią prawniczą Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k, specjalizującą się w prawie ochrony środowiska oraz prawie energetycznym.

Ostatnie spotkanie w ramach współpracy z ekspertami zaplanowane zostało na godzinę 11:30 w dniu 27 października br. Prelekcja ta poświęcona zostanie konsultacjom indywidualnych problemów z jakimi borykają się podmioty JST prowadzące działania dążące do powołania społeczności energetycznych. Jednostki, które pragną wziąć udział w konsultacjach proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail Klimat@umwm.malopolska.pl wraz z krótkim opisem przedmiotu konsultacji.

Nagranie z trzeciego wykładu eksperckiego zostało umieszczone na naszym kanale YouTube:

Prezentacja – III wykład ekspercki

Cykl wykładów eksperckich poświęconych prawnym aspektom w zakresie klastrów energii i spółdzielni energetycznych jest organizowany w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

Podobne wpisy