Menu Zamknij

Wydarzenie inaugurujące projekt LIFE-IP EKOMALOPOLSKA – zapraszamy do śledzenia transmisji

Spotkanie inaugurujące Projekt LIFE-IP EKOMALOPOLSKA

12 lipca w Krakowie odbędzie się wydarzenie inaugurujące projekt LIFE-IP EKOMALOPOLSKA. Oficjalnego otwarcia działań dokona wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz. W spotkaniu udział wezmą partnerzy projektu – przedstawiciele Komisji Europejskiej i polskiego rządu, uczelni wyższych, samorządu i instytucji publicznych.

Od godz. 11:00 zapraszamy do śledzenia relacji na żywo. Link do transmisji niebawem będzie dostępny na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Celem projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA jest pełne wdrożenie działań określonych w małopolskim Regionalnym Planie Działań dla Klimatu i Energii, przyjętym przez Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 18 lutego 2020 roku. To między innymi promocja odnawialnych źródeł energii, poprawa efektywności energetycznej i szeroko zakrojone działania na rzecz przeciwdziałania i adaptacji do skutków zmian klimatu.

Projekt realizowany jest przez Województwo Małopolskie we współpracy z 27 partnerami, w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2030 r. Budżet projektu to 16,4 mln EUR (ok. 70 mln zł), z czego: 60% to środki z programu LIFE, 35% środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 5% wkład własny partnerów.

Partnerzy projektu: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Województwo Śląskie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, zagranicznych: Instytut ds. Energii, Klimatu i Środowiska w Wuppertalu, Brandenburski Uniwersytet Techniczny w Cottbus, Europejskie Centrum Czystego Powietrza, 3 miasta na prawach powiatów: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz oraz 18 powiatów: bocheński, brzeski, chrzanowski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, limanowski, miechowski, myślenicki, nowotarski, nowosądecki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, suski, tarnowski, wadowicki, wielicki.

Agenda spotkania inaugurującego

Podobne wpisy