Menu Zamknij

Wymiana doświadczeń z ościennym projektem LIFE „Podkarpackie – żyj i oddychaj”

Kilkanaście osób dyskutuje przy stole

Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk to kluczowy element realizacji Projektu LIFE. Wczoraj mieliśmy okazję poznać projekt Województwa Podkarpackiego „Podkarpackie – żyj i oddychaj”, który rozpocznie się w styczniu 2024 r. Celem projektu są zakrojone na szeroka skale działania na rzecz poprawy jakości powietrza.

W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja Departamentu Środowiska UMWM wraz z przedstawicielami Zespołów Klimatu oraz Ochrony Powietrza. Goście z Podkarpacia byli zainteresowani wieloma praktycznymi aspektami realizacji projektu unijnego. Poruszono m.in. kwestie techniczne i finansowe, nie zabrakło także rozmowy na temat trudności i wyzwań w realizacji Projektu LIFE oraz współpracy z partnerami projektu i organami definiującymi.

Cieszy mnie fakt, że beneficjenci kolejnych projektów LIFE, chcą z nami współpracować i tworzyć sieć wymiany doświadczeń. To ważne zwłaszcza w kontekście sąsiadujących z nami regionów: wiele możemy się od siebie nauczyć, bo przecież klimat ani powietrze nie znają granic administracyjnych

– podsumowała dyrektor Departamentu Środowiska UMWM Kinga Radoń.

Spotkanie wpisuje się w działania C5 projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobne wpisy